עד כמה מצלמה לרכב היא באמת ראיה כבילה

זה לא מפתיע לראות כיצד מתבצעות היום בישראל לא מעט רכישות של מצלמות לרכב. אין ספק שכל מי שעולה על כבישי ארצנו רוצה לראות כיצד הוא יכול להתמודד בצורה רצינית עם האשמות שונות לגבי הנהיגה שלו. היום אנו כבר מכירים לא מעט סיפורים על כך שבעזרת מצלמה לרכב הצליח נהג כזה או אחר להיחלץ מההאשמה של שוטר תנועה שטען כי הנהג חצה קו לבן או חלילה לא נהג באור אדום.

אין ספק שגם סיפורים הקשורים לבית הדין לתעבורה מוכרים לרבים. זאת מאחר ויש מקרים שהגיעו לדיון בערכאה הרלוונטית הזו והתבררו כשונים לגמרי ממה שתיאר אותם שוטר התנועה. לכן אנו רואים כיצד יש לא מעט נהגים בכל רחבי ישראל שרוצים לדעת האם מצלמה לרכב באמת יכולה לשמש ראיה שתצליח להביא להתמודדות חיובית הן עם האשמותיו של שוטר תנועה והן בעת דיון בבית דין לתעבורה.

מצלמה איכותית לרכב יכולה לסייע יותר

כשרוצים להבין עד כמה מצלמה כזו באמת יכולה לעזור לכל נהג בסיטואציות כגון אלה שתיארנו לעיל, חשוב להתייחס בצורה רצינית לרמת המצלמה. אחרי הכול, כל בר דעת יכול להבין במהרה שיש הבדל גדול באיכויות בין מצלמות שונות. זאת מאחר והיום יש לא מעט יצרנים, יבואנים ומשווקים של דגמים שונים, כך שהשוני בין דגם אחד למשנהו וההבדלים השונים יכולים לעתים להיות עצומים ומכריעים מאוד.

אם ניקח לדוגמא מצלמה לרכב שלא מצלמת היטב בשעות הלילה או שאין לה זווית צילום רחבה מאוד, הרי שנראה כיצד היא אינה יכולה להציג במאת האחוזים את מה שאירע ברגע שבו טוען שוטר או שופט כי הנהג עבר עבירת תנועה. לכן יש להבין בצורה כמה שיותר רצינית כי לאיכות המצלמה יש חלק גדול בכך שהערכאות השונות אכן יתייחסו אליה וינסו להבין מה היא מראה בשונה ממה שטוען שוטר למשל.

השילוב הנחוץ בין זהירות לתיעוד

לא מעט מצלמות לרכבים שונים נרכשות היום בכל רחבי ישראל. כאמור, אנו מבינים כל אדם שרוצה לראות כיצד אי אפשר להאשים אותו בכל האשמה שהיא ואי אפשר לטפול עליו נהיגה לא אחראית. בזכות יכולת לצלם כל רגע של הנסיעה יכול כל אחד להציג את עמדתו בצורה מוחשית ולהראות שהוא לא ביצע עבירת תנועה מסוימת או שהמצב בעת הנהיגה היה שונה לגמרי מזה שטוען שוטר או מזה שמעיד מישהו שצפה בהתרחשות כלשהי מהצד.

אך חשוב מאוד להבין שעם כל הכבוד ליכולותיה של מצלמה כזו, נהיגה אחראית וזהירה יכולה למנוע מאתנו עוגמת נפש ובעיות לא פשוטות מול רשויות החוק בארץ. הכוונה היא לכך שחשוב מאוד לבדוק את מבחר הדגמים שנמכרים היום בישראל ולקנות מצלמה לרכב מומלצת באיכות גבוהה, אך חשוב גם לשמור על כללי התנועה ולנהוג בזהירות רבה כדי שהמצלמה תהיה רק כגיבוי למקרה שבו חפותו של הנהג צריכה להיות מוצגת בבהירות.