עורך דין בנקים ותביעות נגד בנקים

הבנקים הנם גופים עמידים מאוד כלכלית ונחשבים לגופים מהגדולים והחזקים במשק הישראלי. למרות הכול גם עובדי הבנק עשויים לעשות טעויות ולעתים רבות הלקוח ירצה להגיש תביעה נגד הבנק בגיל רשלנות כלשהי בעבודה שפגעה בכספיו או בשל סיבה אחרת מאלה שנפרט כאן בהמשך המאמר. עורך דין בנקים הנו עו"ד המתמחה בהתנהלות מול הבנקים, מול גופי אשראי חזקים ומול רשויות המיסים ועומד איתן אל מול גופים אלו בייצוג לקוחותיו והשגת הקלות, הסדרי חובות, עיכובים וכל דבר שיכול לעזור ללקוחותיו לצאת מהמשבר. כמו כן במקרה של תביעות בנקים נגד הלקוח כאשר הבנק הוא זה שתובע – גם במקרה כזה חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה המתמחה בתביעות מסוג זה.

ההתנהלות מול הבנקים והיחסים שלנו מול הבנק:

ההתנהלות השוטפת שלנו מול הבנקים היא לא כזו שמצריכה בדרך כלל התערבות משפטית. למעשה, כל עוד החשבון מתנהל בצורה תקינה מצד הלקוח והבנק אינו עושה טעויות מצד שני – הרי ששני הצדדים מרוצים וההתנהלות היא של עסק המספק שירותים ללקוח וזהו אופי היחסים בין הצדדים. חשוב להבין שהבנק רואה בנו כלקוחות ושותפים עסקיים הוא לא רואה בנו חברים והוא לא כאן כדי לעשות לנו טובות. כאשר הבנק מציע או מאשר לנו הלוואה זה מכיוון שהוא מרוויח מכך. כאשר הבנק מספק לכם מסגרת בחשבון – הוא מרוויח מכך. כאשר אתם מקבלים משכנתא לטובת רכישת דירה – הבנק מרוויח מכך וגם יודע שבמידה ולא תוכלו לשלם את המשכנתא הבית שייך לבנק והוא יוכל למכור את הנכס ולהחזיר את החוב. אנשים רבים אינם מבינים את זה ומשום כך גם נוצרים לא מעט אינטריגות עם הבנקים.. דבר מוביל לדבר והבנק עשוי לסגור את הברז ולגרום להחזרות, חשבון מוגבל ובעיות בחשבון ואילו הלקוח יתחיל לחפש את הבנק גם כן.

מהם תביעות נגד בנקים ומי הצד התובע? אנחנו או הבנק?

תביעות נגד בנקים אלו תביעות המתנהלות בין הבנק ללקוח שלו המנהל אצלו חשבון כלשהו (פרטי, עסקי, חשבון הלוואה וכו'). נתחיל ונאמר שתביעות מסוג זה יכולים להיפתח משני הצדדים: הבנק תובע או הלקוח שתובע את הבנק. הסיבות העיקריות שבגינן בנק תובע את הלקוח שלו היא כאשר הלקוח אינו עומד בהתחייבויותיו מול הבנק. לדוגמה: הלקוח לקח מהבנק הלוואה ולא עומד בהחזרים החודשיים. התשלומים חוזרים, הבנק מתריע ואין ללקוח דרך לעמוד בתשלומים. זה מתגלגל עד לכדי פעילות משפטית שהבנק תובע את הלקוח. במהלך תביעה שכזו מתקיימים הליכי הוצאה לפועל כנגד הלקוח. כל החשבונות שלו נסגרים ומסומנים, הלקוח מסומן כלקוח בעייתי בדרגה גבוהה ולרוב בית המשפט ממנה כונס נכסים על מנת למכור את נכסי הלקוח בכדי להחזיר את החוב לבנק (רכב, דירה, פנסיה ונכסים אחרים).

מה חשוב לדעת על תביעות בנקים?

הבנקים הנם גופים חזקים הן מבחינה פיננסית והן מבחינה משפטית. לשמחתכם יש חוקים שיכולים להגן עליכם ועורך דין מקצועי ומנוסה בהתנהלות מול בנקים וגופי אשראי גדולים יוכל לעזור לכם להרוויח זמן, להגיע להסדרים ראויים, כאלה שתוכלו לעמוד בהם ולחסוך לכם הרבה מאוד כסף, כאב ראש ולעתים גם השפלה ומכירת הנכסים שלכם. במילים אחרות – שכרו עורך דין לענייני תביעות בנקים כדי להציל את חייכם. כאשר אתם מתנהלים מול עורכי הדין של הבנק חשוב לדעת שהם מנוסים מאוד בהתנהלות מול לקוחות הבנקים ובאינספור סיטואציות שבהן הבנק עומד מול הלקוחות.

דוגמאות לסוגי תביעות שכיחות שבין בנק ללקוח:

  • תביעות בנושא משכנתא – לקחתם משכנתא מהבית? לא עומדים בהחזרים? הבנק לא יהסס להעביר את הנושא לטיפול משפטי שכולל בין היתר פינוי מהבית ומכירתו באופן מידי לכיסוי יתרת החוב. היעזרו בעורך דין כדי להימצא ממצב לא נעים זה.
  • חשבון מוגבל – כאשר השיקים מתחילים לחזור בחשבון, אפילו שיקים של כמה עשרות שקלים, כאשר הם מגיעים ל10 שיקים חוזרים בטווח קצר – החשבון הופך אוטומטית לחשבון מוגבל. זה אומר שברגע אחד כל כרטיסי האשראי שלכם מתבטלים, אתם מסומנים כלקוחות בעייתיים, הבנק יגבה מכם עמלות גבוהות ולא נעימות על כך שאין כיסוי מספיק בחשבון ובנוסף לכל גם השיקים לא כובדו ולכן תצטרכו להתנהל מול המחלקה המשפטית של הגוף לו נתתם את השיקים.
  • תביעות ייצוגיות – לעתים רבות קורה שעובדי הבנק שהם בסך הכול בני אדם, או מערכות המחשוב של הבנקים, עשויים לגרום לטעויות שעשויים לגרום לנזק כלשהו ללקוח. לעתים תקלה במערכת הבנק עשויה למנוע העברה בנקאית חשובה או פעולות כלשהן שגרמו להפסדים כספיים. כמו כן גם במקרה של עובדי הבנק שהטעו את הלקוח לרווחה אישית או לרווחת הבנק גם כן עשויים להוות הילה לתביעה.
  • ריבית שגויה – לעתים גם הבנק טועה בחישובי הריביות והלקוח נפגע ומפסיד כסף. לקוח שמבצע את החישובים בעצמו ושם לב לכך, יכול וצריך להגיש תביעה בנושא נגד הבנקים.
  • עיכוב הליכי הוצאה לפועל – במידה ואתם נתבעים על ידי הבנק ובדרך להוצאה לפועל בגין חובות לבנק תוכלו לשכור עורך דין לענייני בנקים שיסייע לכם לעכב את הנושא ואף להגיע להסדר נוח עם הבנק.

תביעות בנקים כאדם פרטי:

ישנם לא מעט מקרים בהם אדם פרטי תובע את הבנק או נתבע על ידי הבנק. המקרים הנפוצים ביותר קשורים לחדלות פירעון אישית, חשבון מוגבל, הלוואה שהחייב לא מצליח לשאת בהחזרות שלה וענייני משכנתא שכן מדובר בהלוואה גדולה עם החזר חודשי גבוה שלעתים בשל שינויים במקום עבודה, פיטורים או כל סיבה אחרת קשה במהלך השנים לעמוד בהוצאות ותשלומים עשויים לחזור. במקרים כאלה ואחרים חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

תביעות בנקים כבעל עסק:

עסק לא יכול לעבוד ללא אשראי וללא תזרים עסקי, במיוחד לא כאשר הוא צריך לרכוש סחורות ו/או להעסיק עובדים. על כן חשבון מוגבל לעסק או הגעת בעל העסק למצב של חדלות פירעון היא לא דבר נעים ועשויה להיות המסמר האחרון בארון הקבורה של העסק. כדי להימנע ממצבים לא נעימים ולהגיע להסדרים מתאימים עם הבנקים וגופי האשראי השונים היעזרו במשרד עורכי הדין גלעד נרקיס שיעזור לכם לצאת מהמצב הזה.

החשיבות של עורך דין בנקים המנוסה בהתנהלות מול הבנקים:

הבנקים הם גופים חזקים ומכיוון שהכול "ביזנס" הם לא יהססו גם לפנות אדם מהבית אם לא שילם מספר תשלומי משכנתא, לא יהיה אכפת להם אם אותו אדם יסגור את העסק שהוא מפעל חייו בגלל שאינו עומד בתשלומים.  משרד עורכי הדין גלעד נרקיס – עורכי דין תביעות נגד בנקים לשירותכם. המשרד מתמחה בתביעות ייצוגיות ותביעות מסוגים שונים מול הבנקים, בין אם אתם הצד התובע או הנתבע. לאורך השנים טיפלנו במאות רבות של מקרים של תביעות בנקים והמשרד מנוסה מאוד בהתנהלות מול הבנקים וגופי אשראי חזקים אחרים. לאורך השנים המשרד סייע לאנשים רבים, פרטיים ובעלי עסקים, להגיע להסדרי חובות מול הבנקים, לעכב מקרים של פינוי בית בשל עיכובים בתשלומי משכנתא ובמקרים רבים אחרים שבהם המשרד נחל הצלחה רבה. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

הנכם מוזמנים להפנות אלינו כל שאלה או הערה

טלפון: 03-7554975
פקס: 03-7554976
אימייל: gilad@narkis-law.com
כתובת: מגדלי ב.ס.ר 3, רח' כנרת 5 בני ברק (מול קניון איילון) קומה 20

מידע מקצועי נוסף:

מימוש משכנתא – מה עושים כשהבנק רוצה למכור את בית המגורים שלכם?

הגנה להורים אשר משכנו את ביתם לחובות בנם למרות שהבנק הגדירם כלווים קבע בית המשפט כי הם ערבים הזכאים להגנות הדין

הבנק כסוכן ביטוח

הבנק טעה ובית המשפט קבע: "על טעויות משלמים"

ביטול חד צדדי של מסגרת אשראי על ידי הבנק

אי מתן אשראי מתאים כעילת תביעה

עו״ד גלעד נרקיס phoneindex

עו״ד גלעד נרקיס ramkol

עו״ד גלעד נרקיס medium

עו״ד גלעד נרקיס saloona

עו״ד גלעד נרקיס הסדר חובות מול בנקים

עו״ד גלעד נרקיס חשבונות מוגבלים

עו״ד גלעד נרקיס עורך דין פשיטות רגל

עו״ד גלעד נרקיס חדלות פירעון ושיקום כלכלי