עורך דין גירושין

הליך גירושין הוא אחד ההליכים המסובכים, המסועפים והלא נעימים בתחום דיני המשפחה ואולי בתחום המשפט בכלל. פירוק החבילה הוא נפוץ בין כל אחת לשלושה או ארבעה זוגות בישראל. במהלך הליך הגירושין נדרשים בני ובנות הזוג להגיע להסכמות בנוגע לסעיפים רגישים רבים כמו למשל: דמי מזונות, חלוקת רכוש, משמורת על הילדים כמובן, כתובת מגורים ועוד נושאים רבים שיהיו על הפרק. מדובר בהליך שיכול לעבור בדרכי נועם ובמהירות או בהליך שעשוי להגיע לפסים לא נעימים, להיגרר זמן רב ולהיגמר בצורה לא נעימה ולא מכבדת לשני הצדדים. אם אתם מתלבטים לגבי הליך גירושין, לגבי היום שאחרי, לגבי הזכויות שלכם בצד שלכם בהליך – צרו קשר עם עורך דין עוד לפני שאתם מספרים על כך לאדם קרוב.

החשיבות של עורך דין גירושין במקרה שלכם

אם אנו צריכים לשוחח עם עורך דין גירושין ככל הנראה יש משהו לא נעים על הפרק ואתם מרגישים כי המצב שלכם עשוי להיות אבוד ואתם יודעים לקראת מה אתם הולכים. ייתכן מאוד ואתם רוצים רק לברר פרטים לגבי ההליך והיום שאחרי וגם זה בסדר גמור. החשיבות של עורך דין גירושין במקרה הזה היא קריטית. זוגות רבים חשבו שיוכלו להסתדר ולהגיע להסכמות בכוחות עצמם, לחסוך את הפגישות עם עורך הדין ובשל כך נוצרו פערים גדולים יותר, מריבות וירידה לפסים לא נעימים כלל. עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה ובגירושין בפרט יוכל לספק לכם את כל המידע הנדרש, לייעץ לכם מה נכון לעשות ובאיזה מקרה מניסיונו כמובן ובמקרה של הליך גירושין – לטפל בהליך בצורה מסודרת וראויה.

כמה מן הסעיפים השכיחים ביותר בהליך הגירושין:

  • משמורת על הילדים – כמובן שהדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא על הילדים. הליך גירושין והפרדה של ההורים לבתים שונים ואולי כתובות שונות עשויות גם כך לפגוע בילדים מבחינה פסיכולוגית ומשום כך מדובר בהחלטה עדינה מאוד. נהוג לחשוב שבדרך כלל הילדים יישארו אצל האימא אולם לא תמיד זה נכון ויש אינספור סעיפים שיש להתחשב בהם בנושא ולבדוק עבור שני הצדדים: רקע פלילי, אזור מגורים שהם יהיו בו, סוג וגודל הבית, מצב כלכלי של ההורה המשגיח, מוסד לימודי שבו יהיו רשומים ועוד.
  • חלוקת רכוש – הנושא הבא לטפל בו תהיה חלוקת הרכוש. כל זוג צובר רכוש כלשהו במהלך חייו. זה יכול להיות נכסים שונים, עסקים, רכב ואפילו חפצים שונים. מדובר באחד הסעיפים הקשים ביותר לגישור עבור עורך דין גירושין וכי לרוב בני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה מלאה בסעיף זה.
  • דמי מזונות – לבסוף בהתאם לבדיקות רבות, דינים שונים בנושא ובהתאם למקרה הספציפי שלכם יוחלט על סך גובה המזונות שישולמו לטובת גידול הילדים.

דגשים לבחירת עורך דין לטיפול בהליך הגירושין שלכם

כאשר אתם באים לבחור עורך דין גירושין לטיפול בתיק שלכם או אפילו בכדי להתייעץ אתם רוצים לוודא כמה דברים. ראשית תצטרכו לבדוק שהמשרד המדובר אכן עוסק בתחום דיני המשפחה וברשותו עורך דין המתמחה בתחום ספציפי זה. תחום המשפט מורכב מענפים רבים של תחומי משפט ואף עורך דין לא יכול להתמחות בכל התחומים. ייתכן ובמשרד יש כמה עורכי דין המתמחים בתחומים שונים וזה מה שאתם רוצים לוודא. לאחר מכן טוב לבדוק את ניסיונו של עורך הדין שמדבר אתכם. אם אתם יושבים מול עורך דין צעיר ומתחיל שטרם ראה בחייו דברים כפי שאתם ראיתם ואין לו הרבה ניסיון בטיפול בתיקי גירושין אתם תרצו לבקש עורך דין מנוסה יותר. לבסוף, אין כמו פגישה טובה עם עורך הדין וקבלת עצות חיות ראשוניות למצב בכדי להקנות לעצמכם את הביטחון באיש המקצוע.