פרסום דיגיטלי לעורכי דין

יש שיחשבו שזה עתיק ולא עדכני, ויש שיחשבו שיש לכך הצדקה, אבל גם שנת 2019 היא שנה שבה חלות מגבלות שונות על עורכי דין בכל הקשור לפרסום שירותיהם. הגבלות אלה הן הסיבה לכך שאנחנו לא רואים שלטי חוצות על איילון או פרסומות מושקעות בטלוויזיה אודות שירותיו המצוינים של אף עורך דין.

ועדיין, בניגוד לאי פעם בעבר, היום יש לעורכי הדין פתרון זמין ונגיש, שהוא גם מאוד אפקטיבי, ולפתרון הזה קוראים פרסום דיגיטלי לעורכי דין. מה זה אומר והאם ישנן מגבלות החלות גם על סוג פרסום זה? על כך בשורות הבאות.

מה זה פרסום דיגיטלי לעורכי דין?

הפרסום הדיגיטלי הוא התחום הצומח ביותר בעוגת הפרסום העולמית, וסימנים ראשונים כבר מראים כי פרסום זה צפוי לעבור בהיקפו את הפרסום המסורתי בערוצי הטלוויזיה ושלטי החוצות. פרסום דיגיטלי הוא פרסום שכולל את כל פעילויות הפרסום והשיווק במרחב הדיגיטלי, קרי במרחב האינטרנט, המובייל והרשתות החברתיות.

בניגוד לפרסום המסורתי, פרסום דיגיטלי לעורכי דין יכול להתבצע במספר תצורות שונות, שעונות כולן על המגבלות החלות על עורכי דין בנושא הפרסום, ומאפשרות להם להשיג אימפקט משמעותי כתוצאה מפעילות הפרסום שלהם, על אף ולמרות המגבלות הקיימות.

ביתר פירוט, פרסום דיגיטלי לעורכי דין מתמקד בעיקר סביב פעולות קידום ופעולות שיווק המשלבות בתוכן פרסום בדומה ליחסי ציבור. העניין הוא שבמרחב הדיגיטלי קל מאוד לבצע את הפעולות הללו וקל מאוד להגיע באמצעותן לקהל רחב.

ניהול עמוד פייסבוק, פרסום מאמרים מקצועיים בנישה המשפטית בה עוסק עורך הדין, פרסום דפי נחיתה לוובינרים, קורסים, סדנאות או כל פעילות מקצועית אחרת של עורך הדין, סרטוני הדרכה ביוטיוב – כל אלה הם למעשה מהלכי פרסום שמאפשרים לעורך הדין להיחשף לקהל היעד שלו מבלי לעבור על המגבלות שחלות עליו על ידי החוק.

לא רק מודעה עם תמונה

בכל אופן, פרסום דיגיטלי לעורכי דין הוא לבטח לא פרסום דיגיטלי במובן המסורתי שלו. גם במרחב הדיגיטלי, עורכי דין עדיין לא יכולים להעלות פרסומת עם תמונתם, להלל את שירותיהם ויכולותיהם ולהבטיח זיכוי או הפחתה בעונש. כל זה נותר אסור גם במרחב הדיגיטלי. הפרסום הדיגיטלי עבור עורכי דין הוא עניין מורכב הרבה יותר, הוא מתפרש על פני שורה של ערוצים ופלטפורמות והוא חייב להתבצע בצורה חכמה ועקבית על מנת להשיג את האימפקט הנדרש.

בהתאם לכך, עורכי דין המעוניינים להיעזר במרחב הדיגיטלי בכדי להרחיב את פעילותם העסקית, רצוי שיפנו לגורם מקצועי שיבנה עבורם אסטרטגיית פרסום דיגיטלי וגם ינהל אותה עבורם בהיבטי תוכן, מולטימדיה, נוכחות בערוצים דיגיטליים שונים, יוזמות שיווקיות וכן הלאה. ניהול דף פייסבוק זה נחמד ואפשר לעשות את זה לבד, אבל זה לא מה שיביא את קפיצת המדרגה המצופה.

ומכל מה שאמרנו עד כה, זו אולי התובנה החשובה ביותר לכל עורך דין המעוניין למנף את המרחב הדיגיטלי בכדי לפרסם את עצמו ברבים – פרסום דיגיטלי לעורכי דין דורש ידע מקצועי, ניסיון ובעיקר זמן שאותו כדאי שעורך הדין ישקיע בעבודתו המקצועית ויותיר את המשימה הפרסומית לאיש מקצוע מתאים.

תחום הפרסום הדיגיטלי הוא תחום סופר תחרותי וכל איש מקצוע שמעוניין לפרסם באינטרנט צפוי לפגוש עוד עשרות ומאות אנשי מקצוע כמוהו שעושים את אותו הדבר בדיוק. היכולת להצליח במהלך כזה תלויה מאוד ברמה המקצועית שבה מבוצע התהליך, בהתמדה ובאורך הנשימה שיש לעורך הדין להפעיל את מהלך הפרסום עד לקבלת התוצאות המיוחלות.